Aytekin Tarım Firma Profili

 

ÂLÂTAT ve Köydem markaları, Aytekin Tarım Ürünleri Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin salamura yaprak ürünleri, çeşitli gıda ürünleri ve tarım ürünlerinin Tescilli markalarıdır.

1996 yılında kurumsallaşmanın ilk adımını atarak AYTEKİN Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.'ni oğulları ile birlikte kurmuştur.

1996 yılında AYTEKİN Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ünvanı ile kurulan şirket, esas olarak kuru üzüm, taze sofralık yaş üzüm ve endüstriyel yaş üzüm, kestane, cennet hurması kurusu gibi tarım ürünlerinin ticareti alanında faaliyet göstermektedir.

Planlı büyüme stratejisi kapsamında;

2008 yılında gübre, zirai ilaç ve zirai danışmanlık sektörüne adım atmıştır. Alaşehir’den İzmir’e kadar tüm ovadaki müşterilerine uzman personeli ile yerinde danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır. 

2009 yılında salamura fabrikası kurmuş ve ALÂTAT markası ile salamura yaprak ve Turşu imalatına başlamıştır..

2012 yılında sigorta sektöründe faaliyete başlamış

2016 yılında Lojistik sektörüne yatırım yapmış,

2017 yılında İnşaat sektöründe faaliyete başlamıştır.

2019 yılında hayvancılık sektöründe faaliyete başlamış ve doğal besinler ile beslenen küçükbaş hayvancılık konsepti ile sağlıklı ve lezzetli etler sunmak ve sektörde farklı bir yer edinmek üzere yola çıkmıştır.

AYTEKİN Tarım Ürünleri Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.; gıda ve tarım ürünleri üretimi, bitki besleme, koruma ve satış aşamalarında çiftçimize tek başına yetecek potansiyele sahip nadir firmalardan birisidir. Ürünü yetiştirirken de satarken de çiftçimizin hep yanındayız.

AYTEKİN TARIM ailesi olarak, ALÂTAT ve KÖYDEM markaları ile; Tokat bölgesinin dünyaca ünlü narince cinsi üzüm bağlarından ve Alaşehir bölgesinin dünyaca ünlü sultaniye çekirdeksiz üzüm bağlarından toplanan leziz yaprakları, taze ve kurutulmuş üzümleri, dağlarımızda yetişen doğal kestaneleri ve dağlarımızda otlayan küçükbaş hayvanlarımızın leziz etlerini sizlere en doğal haliyle sunmaya çalışmaktayız. 

Planlı ve sağlam adımlarla büyüyerek yeni istihdam potansiyeli oluşturmayı hedefleyen şirketimiz, teknolojik yenilikleri ve sektördeki gelişmeleri yakından takip eden Şirketimiz çalışanları ile birlikte müşterilerinin isteklerini de dikkate alarak yeni sektörler ve faaliyet alanlarına girmeye devam etmeyi hedeflemektedir. 

 AKKOR YAZILIM & WEB TASARIM / İNTERNET VE BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ