Aytekin Tarım Tarihçe


Şirketimizin kurucusu Halit Aytekin 1967 yılında "Kuru Üzüm Tüccarı" olarak ticari faaliyete başlamıştır. Çeltik Üretimini Alaşehir Ovasına, çiftçilerine öğreten kişidir. Verimli ovamızda yetişen çeşitli tarım ürünlerinin ticaretini yapmış nadir tüccarlardandır.

 

O yıldan bu yana Alaşehir'de ve İzmir Ticaret Borsasında faal olarak Tüccarlık yapan Halit Aytekin, faal olarak çalışanlar arasında şehrin en eski işadamlarındandır.

 

Ticaretini yaptığı ürün çeşitliliği ve ilk günden beri değişmeyen Dürüst Ticaret ilkesi sayesinde şehrin en çok tanınan ve güvenilen Tüccarı olmayı başarmıştır.

 

1985 - 1990 yılları arasında yaş üzüm ihracatı yapmış, üzümü Ocak ayına kadar soğuk hava deposunda özel şartlarda muhafaza etmeyi başararak Türkiye'de bir ilk'e imza atmıştır.

 

1996 yılında kurumsallaşmanın ilk adımını atarak AYTEKİN Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.'ni oğulları ile birlikte kurmuştur. İkinci kuşağa işleri tamamen devretmiş ve emekliye ayrılmış olup Onursal Başkan ünvanı ile emekliliğin tadını çıkartmaktadır.AKKOR YAZILIM & WEB TASARIM / İNTERNET VE BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ